Valstybės išmoka elektriniam automobiliui įsigyti

Ne paslaptis, kad transporto sektorius išmeta didelę dalį šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir labiausiai prisideda prie klimato kaitos. Todėl šalys, norinčios sumažinti taršą, skatina gyventojus ir verslą senas, iškastiniu kuru varomas transporto priemones pakeisti elektromobiliais.

Ambicingų tikslų šioje srityje turi ir Lietuva. Siekiant jų, pagal Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) programą gyventojams buvo skiriama 4 tūkst. Eur kompensacinė išmoka naujam ir 2 tūkst. Eur išmoka naudotam elektromobiliui įsigyti. Tie, kurie tinkamai sunaikino seną taršų automobilį, papildomai gavo dar 1 tūkst. Eur. Beje, kompensacijos buvo skiriamos ir verslo subjektams.

Nuo 2022 m. birželio 2 d. iki 2026 m. gruodžio 31 d. visiems elektromobiliams, užregistruotiems nuo 2022 m. kovo 23 dienos, bus suteikiama kompensacija. 5 tūkst. Eur naujiems elektromobiliams ir 2.5 tūkst. Eur. – naudotiems. Juridiniams asmenims taip pat yra teikiama parama iki 4 tūkst. Eur.

Pagal nuo 2023 m. sausio 1 d. įsigaliojusias Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymo (toliau – PVMĮ) 62 straipsnio 2 dalies 3 punkto nuostatas, asmenims (juridiniams ir fiziniams), PVM mokėtojams, vykdantiems ekonominę PVM apmokestinamą veiklą, leista atskaityti pirkimo ar importo PVM už įsigyjamus M1 klasės elektromobilius, jeigu M1 klasės elektromobilio vertė neviršija 50 000 eurų (įskaitant PVM).

Tokias paraiškas užpildyti ir kompensaciją gauti padėjome daugeliui savo klientų, todėl kartu su kitais rinkos ekspertais nuolat teikėme  APVA pasiūlymus, kaip pagerinti buvusią programą. Taigi, sekame naujienas ir aktyviai įsitraukiame, kad žalieji pokyčiai vyktų sklandžiau, o klientams elektromobilius galėtume padėti įsigyti pigiau.